V Sloveniji imamo 20 katoliških vrtcev, kar predstavlja skoraj četrtino vseh zasebnih vrtcev. Katoliške vrtce obiskuje nekaj manj kot 2 % vseh otrok, ki v Sloveniji hodijo v vrtec. V vrtec pa je sicer v Sloveniji vključenih dobrih 78 % otrok med prvim in petim letom starosti. Katoliški vrtci so v vseh šestih škofijah, med seboj pa se precej razlikujejo. Ene vodijo redovne ustanove, drugi so župnijski, tretji ne sodijo ne med prve ne med druge. Izvajajo kurikulum za vrtce ali svoje programe. Vsi pa si pri svojem delu prizadevajo, da bi otroke vzgajali kar najbolj celostno in jim omogočali, da svoje talente razvijajo, kolikor je le mogoče.

NOVICE

Letošnji vpis v prvi letnik Škofijske gimnazije Vipava je podoben lanskemu in bomo tako v šoli imeli tri oddelke. So pa na razpolago še prosta mesta. Vabimo vse, ki se nam želite pridružiti, da do 25. aprila 2018 prenesete svojo prijavnico k nam. Tudi v najmanjšem katoliškem dijaškem domu imamo še prosta mesta. Lepo povabljeni […]

Zavod sv. Stanislava je v začetku novembra gostil 90. generalno zasedanje Evropske zveze katoliških šol (CEEC – Comité Européen d’Enseignement Catholique). Udeleženci – predstavniki delovnih teles, odgovornih za šolstvo, znotraj škofovskih konferenc ali posebnih neodvisnih institucij – so se tokrat prvič sestali v Sloveniji.

več novic

DOGODKI

Ni prihajajočih dogodkov.
več dogodkov

KNJIŽNICA

Teden vzgoje: Svetovno vzgojno zavezništvo

Brošura z razmišljanji za 4. teden vzgoje

V okviru tedna vzgoje v začetku septembra DKPS pripravi tudi brošuro z razmišljanji namenjenimi razmisleku o lastnem pedagoškem poklicu in spodbudami k poglobitvi predanosti svojemu poslanstvu. V skladu z rdečo nitjo tedna vzgoje 2021, ki poudarja, da smo vsi poklicani k prispevanju svojega delčka v mozaiku vzgojnega okolja mladih ljudi, svoje misli delijo tako študentka pedagoške fakultete, učiteljica, profesor, ravnateljica, mama, oče, dedek, minister, duhovnik in škof.

Teden_vzgoje.pdf
gradivo portala

Svetovno vzgojno zavezništvo

Gradiva pobude papeža Frančiška

Jeseni 2019 je papež Frančišek pričel s pobudo Svetovnega vzgojnega zavezništva, ko je predstavil potrebo po sklenitvi svetovnega dogovora o vzgoji. V pripravi na svetovno srečanje, načrtovano za pomlad 2020 so bila pripravljena delovna gradiva. Srečanje je bilo zaradi pandemije prestavljeno na jesen 2020 v virtualni obliki. Kljub temu tematika ostaja aktualna, v gradivo pa sta poleg delovnega dokumenta tudi nagovora papeža Frančiška s predstavitve pobude ter govora na srečanju jeseni 2020.

Svetovno-vzgojno-zavezništvo.pdf
gradivo portala

Učenje v naravi

Erasmus+ KA1: Strokovno osebje za učinkovito šolo

Učenje v naravi ponuja številne možnosti, da naravno okolje postane učno okolje. Vse več vrtcev in šol se zaveda pomembnosti uporabe različnih metod poučevanja. Učenje s celim telesom je za številne način, s katerim lahko združijo gibanje, znanje in naravno okolje. S kombiniranjem tradicionalne učilnice z razširjeno učilnico (zunanjim prostorom) imamo možnost, da pri učencih vzbudimo zanimanje in motiviranost.

Učenje-v-naravi.pdf
več dokumentov