Katoliške srednje šole predstavljajo tisti del katoliškega šolstva, ki je bil v preteklosti najbolj izpostavljen in deležen največje pozornosti javnosti. Po osamosvojitvi so takratne tri škofije v Kopru, Ljubljani in Mariboru ustanovile vsaka svojo gimnazijo, poleg njih pa so svojo gimnazijo ustanovili tudi Salezijanci, ki imajo delo z mladimi v svoji redovni karizmi. Vseh 1.534 mladih, ki obiskuje katoliške gimnazije, predstavlja 2,1 % populacije v svojih generacijah. Štiri katoliške gimnazije dosegajo odlične rezultate na različnih področjih ter tako nadaljujejo bogato tradicijo katoliških izobraževalnih ustanov.

NOVICE

Letošnji vpis v prvi letnik Škofijske gimnazije Vipava je podoben lanskemu in bomo tako v šoli imeli tri oddelke. So pa na razpolago še prosta mesta. Vabimo vse, ki se nam želite pridružiti, da do 25. aprila 2018 prenesete svojo prijavnico k nam. Tudi v najmanjšem katoliškem dijaškem domu imamo še prosta mesta. Lepo povabljeni […]

Zavod sv. Stanislava je v začetku novembra gostil 90. generalno zasedanje Evropske zveze katoliških šol (CEEC – Comité Européen d’Enseignement Catholique). Udeleženci – predstavniki delovnih teles, odgovornih za šolstvo, znotraj škofovskih konferenc ali posebnih neodvisnih institucij – so se tokrat prvič sestali v Sloveniji.

več novic

DOGODKI

Ni prihajajočih dogodkov.
več dogodkov

KNJIŽNICA

Teden vzgoje: Svetovno vzgojno zavezništvo

Brošura z razmišljanji za 4. teden vzgoje

V okviru tedna vzgoje v začetku septembra DKPS pripravi tudi brošuro z razmišljanji namenjenimi razmisleku o lastnem pedagoškem poklicu in spodbudami k poglobitvi predanosti svojemu poslanstvu. V skladu z rdečo nitjo tedna vzgoje 2021, ki poudarja, da smo vsi poklicani k prispevanju svojega delčka v mozaiku vzgojnega okolja mladih ljudi, svoje misli delijo tako študentka pedagoške fakultete, učiteljica, profesor, ravnateljica, mama, oče, dedek, minister, duhovnik in škof.

Teden_vzgoje.pdf
gradivo portala

Svetovno vzgojno zavezništvo

Gradiva pobude papeža Frančiška

Jeseni 2019 je papež Frančišek pričel s pobudo Svetovnega vzgojnega zavezništva, ko je predstavil potrebo po sklenitvi svetovnega dogovora o vzgoji. V pripravi na svetovno srečanje, načrtovano za pomlad 2020 so bila pripravljena delovna gradiva. Srečanje je bilo zaradi pandemije prestavljeno na jesen 2020 v virtualni obliki. Kljub temu tematika ostaja aktualna, v gradivo pa sta poleg delovnega dokumenta tudi nagovora papeža Frančiška s predstavitve pobude ter govora na srečanju jeseni 2020.

Svetovno-vzgojno-zavezništvo.pdf
gradivo portala

Z besedo na poti: dodatne jezikovne dejavnosti

Erasmus+ KA2: Language in Motion

Knjižica je rezultat projekta evropskega programa Erasmus KA2 – Sodelovanje za inovacije in izmenjavo dobrih praks z naslovom Language in Motion in ponuja podroben opis dejavnosti, kot so novinarski krožek, debatni krožek, retorika, dramski krožek itd. na Škofijski gimnaziji Vipava in na Liceju Pierre Termier v Grenoblu.

Z-besedo-na-poti_Dodatne-jezikovne-dejavnosti.pdf
več dokumentov