Pomemben del ponudbe katoliških gimnazij predstavljajo tudi štirje katoliški dijaški domovi, ki so zrasli ob gimnazijah. Domove praviloma obiskuje velik delež dijakov, ki se šola na katoliških gimnazijah, poleg njih pa ponekod svoj prostor najdejo tudi dijaki drugih gimnazij in srednjih šol. V šolskem letu 2015/2016 nudijo katoliški dijaški domovi prebivališče 673 dijakinjam in dijakom. Vzgojitelji s svojim delom dopolnjujejo delo učiteljev in prinašajo pomembno vzgojno noto pri oblikovanju mladih osebnosti. Prav zato so pogosto spomini na dijaški dom med tistimi, ki nekdanje dijake katoliških gimnazij najbolj zaznamujejo.

NOVICE

Letošnji vpis v prvi letnik Škofijske gimnazije Vipava je podoben lanskemu in bomo tako v šoli imeli tri oddelke. So pa na razpolago še prosta mesta. Vabimo vse, ki se nam želite pridružiti, da do 25. aprila 2018 prenesete svojo prijavnico k nam. Tudi v najmanjšem katoliškem dijaškem domu imamo še prosta mesta. Lepo povabljeni […]

Večkrat slišimo, da bolezen poseže tja, kjer je najmanj zaželena. Tako je tudi v primeru štiriletne Anje. Naši dijaki se nanjo večkrat spomnijo z molitvijo, vendar čeprav njihove izkušnje nimajo dolge kilometrine se zavedajo, da samo molitev v hudi stiski ni dovolj, da so potrebna tudi finančna sredstva na poti zdravljenja. Tako smo skupaj strnili […]

več novic

DOGODKI

Ni prihajajočih dogodkov.
več dogodkov

KNJIŽNICA

Teden vzgoje: Svetovno vzgojno zavezništvo

Brošura z razmišljanji za 4. teden vzgoje

V okviru tedna vzgoje v začetku septembra DKPS pripravi tudi brošuro z razmišljanji namenjenimi razmisleku o lastnem pedagoškem poklicu in spodbudami k poglobitvi predanosti svojemu poslanstvu. V skladu z rdečo nitjo tedna vzgoje 2021, ki poudarja, da smo vsi poklicani k prispevanju svojega delčka v mozaiku vzgojnega okolja mladih ljudi, svoje misli delijo tako študentka pedagoške fakultete, učiteljica, profesor, ravnateljica, mama, oče, dedek, minister, duhovnik in škof.

Teden_vzgoje.pdf
gradivo portala

Svetovno vzgojno zavezništvo

Gradiva pobude papeža Frančiška

Jeseni 2019 je papež Frančišek pričel s pobudo Svetovnega vzgojnega zavezništva, ko je predstavil potrebo po sklenitvi svetovnega dogovora o vzgoji. V pripravi na svetovno srečanje, načrtovano za pomlad 2020 so bila pripravljena delovna gradiva. Srečanje je bilo zaradi pandemije prestavljeno na jesen 2020 v virtualni obliki. Kljub temu tematika ostaja aktualna, v gradivo pa sta poleg delovnega dokumenta tudi nagovora papeža Frančiška s predstavitve pobude ter govora na srečanju jeseni 2020.

Svetovno-vzgojno-zavezništvo.pdf
gradivo portala

Z besedo na poti: dodatne jezikovne dejavnosti

Erasmus+ KA2: Language in Motion

Knjižica je rezultat projekta evropskega programa Erasmus KA2 – Sodelovanje za inovacije in izmenjavo dobrih praks z naslovom Language in Motion in ponuja podroben opis dejavnosti, kot so novinarski krožek, debatni krožek, retorika, dramski krožek itd. na Škofijski gimnaziji Vipava in na Liceju Pierre Termier v Grenoblu.

Z-besedo-na-poti_Dodatne-jezikovne-dejavnosti.pdf
več dokumentov